בירה שניצר – הסיפור של הבירה

רצינו לשתות שוב בירה! זה היה המשפט שהנחה אותנו ביצירת בירה שניצר ללא גלוטן.

רעיון שהגיע במקור מקהל הצליאקים ואח"כ ממחקרים שערכנו גם מטבעונים, ספורטאים ובכלל כאלו שבריאות ואורח חיים בריא נמצא גבוה בסדר העדיפות שלהם.

צעירים, מבוגרים, נשים, גברים – כולם חיפשו בירה ללא גלוטן אבל כזאת שתהיה גם טעימה.

מכיוון שבירה בד"כ עשויה מחומרים המכילים גלוטן – אנשים הרגישים לגלוטן נאלצו לוותר על שתיית בירה.

בתקופה שבה יצרנו את הבירה, לא ניתן היה להפחית את כמות הגלוטן על ידי אנזימים מיוחדים בסוף תהליך היצור כפי שהדבר נעשה לעיתים קרובות במוצרים אחרים ושאינו פותר את הבעיה לאלו שרגישים מאוד לגלוטן.

זה מאוד אתגר אותנו! רצינו לאפשר לכולם לשתות בירה וכיוון שגם ייצור לחם וגם ייצור בירה נשענים על בסיס דגנים הבנו שיש לנו כבר חלק מהידע ונענינו לאתגר.

היה לנו די ברור שעלינו להשתמש בדוחן. "דוחן סורגום אדום אורגאני" הוא חומר הגלם בבירה שניצר והוא גדל באוסטריה.

האתגר האמיתי היה ב"להלתית" את הדוחן (Malting) שבצורת המקור שלו הוא בכלל ללא גלוטן. וגם למצוא דוחן אורגאני עם יכולת נביטה נהדרת שמהווה את החלק הראשון והחשוב בתהליך ההלתתה. הידע שלנו בזה היה חלש…

לבסוף, אחרי שנתיים של פיתוח הצלחנו! ובשנת 2006 השקנו את מבשלת שניצר – Schnitzer Bräu ואת הבירה האורגאנית הראשונה ללא גלוטן.

דוחן

ככה נתנו מענה לצליאקים אבל גם ייצרנו בירה אורגנית מחומרים טבעיים ללא ריסוס, מי מעיין ובנוסף הצלחנו גם להפחית משמעותית את כמות הפחמימות בתהליך הייצור.

מלבד ישראל אנחנו מוכרים כמויות גדולות של בירה ללא גלוטן באוסטרליה, קנדה ובכל רחבי אירופה ואנחנו מאוד נרגשים לקחת חלק בבשורת הבריאות הזאת גם בישראל.

ומי יודע, אולי בקרוב נתחיל להביא לישראל גם את מוצרי הלחם שלנו…