בירה שניצר מיוצרת מלתת דוחן אורגני. דגן שאין בו גלוטן כלל.

שניצר היא אגב מאפייה ותיקה שמייצרת מאפים ללא גלוטן.

אז זהו שלא תמיד… בתהליך הסינון של הבירות משתמשים גם בג'לטין – ג'לטין עושים לרוב מדגים וממאכלי ים.

אצלנו הסינון מתבצע ללא שימוש בג'לטין ולכן הבירה טבעונית – הדבר גם מסומן כמובן על התווית ומקבל את כל האישורים והבדיקות במבשלה בגרמניה.

בבירה 5% אלכוהול, בבירה עם הלימון 2.6%

בבירה הפרימיום (הרגילה ) אין סוכר, היא גם דלת פחמימות (אפילו קטוגנית )…בלימון יש קצת סוכר אבל עדיין פחות מבירות לימון מתחרות

בבירה שניצר יש 2.42 פחמימות ל 100 גרם. בבירה הלימון יש קצת מעל 6 פחמימות ל 100 גרם (בסביבות 19 לבקבוק) – מעט מאד יחסית לבירות לימון או שנדי מתחרים

הנפחים שמגיעים לארץ הם בקבוקים בנפח של 330 מ"ל לבקבוק.

בירה שניצר כשרה בהשגחת הרבנות שטרסבורג ובאישור הרבנות בישראל ומלווים על ידי הרב סמאמה והרב ג'אלו שמקפידים מאוד על עניין הכשרות, מלווים אותנו פיזית במבשלה בגרמניה וחתומים על הכשרות של הבירה.

קשה לתאר אבל אפשר להפנות אותכם ללקוחות שלנו ולראות מה הם אומרים….

בהחלט! בזכות הדגן שממנה מיוצרת הבירה – אין גלוטן בכלל בבירה ולכן היא בטוחה לחולי צליאק.

הבירה עשויה מדוֹחַן (Millet) – "דוחן סורגום אדום אורגני" הוא חומר הגלם בבירה שניצר והוא גדל באוסטריה.

דוחן הוא דגן שאינו מכיל גלוטן כלל.

דוֹחַן (Millet) הוא שם משותף לקבוצה של דגנים חד-שנתיים גבוהים בעלי זרע קטן, המשמשים לגידול חקלאי כמזון לאדם וכמספוא לבהמות, דוחן גדל גם באזורים בעלי תנאים קשים לגידול חקלאי ולכן נפוץ מאד באפריקה, במזרח הרחוק ובדרום אמריקה.

דוחןשליש מאוכלוסיות העולם צורכת דוחן ובמקומות רבים בעולם הוא מרכיב ראשי בתזונה של בני אדם.

מהדוחן מכינים מגוון של מזונות החל מדייסות, מרקים, ונזידים, ממרחים, תוספות לסלטים, מאפים ולחמים וכמובן גם בירה.

דוחן גם משמש כתבואה לצורכי הזנת בעלי חיים אך יתרונותיו התזונתיים לאדם רבים: הוא מכיל ברזל, זרחן, סידן, חלבון, חומצה פולית, B3, הוא מכיל לציטין, חומצה פיטית וחומצות אמינו התורמים להורדת הכולסטרול ומסייע בצמצום איבוד השיער במהלך טיפולים כימותרפיים לחולי סרטן.

הדוחן נחשב מסייע לעיכול, משתן, מרגיע את העור, מרגיע את הקיבה, מחזק את האון ואינו מכיל גלוטן.

הדוחן אפילו מופיע בתנ"ך – בין מרכיבי הלחם שממנו אכל הנביא יחזקאל : : "וְאַתָּה קַח לְךָ חִטִּין וּשְׂעֹרִים וּפוֹל וַעֲדָשִׁים וְדֹחַן וְכֻסְּמִים" (יחזקאל, ד', ט')

גלוטן הוא חלבון המורכב משני חלבונים שונים – גלידאין וגלוטנין. גלוטן (Gluten ובעברית דבקן ). הגלוטן לאחר שספח מיים מאפשר למעשה את תפיחת הבצק.

בני-אדם צורכים גלוטן ברמה כזו או אחרת אלפי שנים, מאז שהאדם תרבת את הדגנים הראשונים שמכילים אותם (חיטה, שעורה, שיפון).

במערכת העיכול של האדם, אנזימים מסייעים בעיכול ופירוק חלבונים לחומצות אמינו הנקראים פפטידים.

מרבית הפפטידים ממשיכים להתפרק עד שהם נספגים דרך המעיים במחזור הדם ומשמשים את גוף האדם.

במקרים מסוימים הגלוטן לא מצליח להתפרק ולהתעכל באופן תקין על ידי אותם אנזימים, מכיוון שחלק מהחלבונים יוצרים פפטידים רעילים בתהליך פירוקם ומביאים לתגובה חריפה של המערכת החיסונית במעיים.

תגובה זו מאפיינת את הצליאקים להם הגלוטן ברמות מסוימות גם מסוכן אך היא מתאפיינת גם אצל אלו הסובלים מרגישות לגלוטן ללא צליאק, מאלרגיה לחיטה ומבעיות רפואיות נוספות במערכת העיכול.

בירה היא כינוי למשקאות שהמכנה המשותף שלהם הוא שהם מיוצרים בתהליך של תסיסה, ולרוב עשויים מדגנים: שעורה, חיטה, שיבולת-שועל.

תהליך ייצור הבירה נקרא בישול (ומכאן הביטוי מבשלות בירה).

הבירה קיימת בעולם כבר אלפי שנים. המידע המוקדם ביותר מצביע על כך שאנשים ידעו כיצד לייצר לחם ובירה כבר 8000 שנה ואולי אף 14,000 שנים, כלומר, קודם לתירבות החיטה.

Slider